İş’te Kariyer Başlıyor…

Hayatımın kariyer planlamasında kırılma noktası yaşadığım bir dönemdeyim. Önümde seçenekler var, seçenekler arasında  vereceğim karar hayatımın bundan sonraki yıllarını şekillendirecek. İşte tam bu noktadayken  İş’te Kariyer projesi fikri doğdu. İş’te Kariyer bundan sonra web sitemin en gözde bölümünü oluşturacak.

İş’te Kariyer, iş hayatında kariyerinde çok iyi yerlere gelmiş, alanında uzman kişilerle  yapacağım röportajların yer alacağı bir bölüm olacak. Kısacası iş hayatından kesintileri buluşturacağım sizlerle. İş hayatına henüz atılmamış ya da kariyerin henüz başında olan kişilere ışık tutacağını düşündüğüm bu proje şimdiden sabırsızlandırıyor beni…

“Günümüzde iş bulmak oldukça zor”; Türkiye’de  her iki kişinin ağzından bu cümleyi duyarsınız.  Oysaki iş bulmak zor değil, zoru oluşturan iş bulmanın zor olacağı konusundaki önyargılarımız, kendi düşünce gücümüz. Düşünce gücünü besleyen ise, umutlarımız, hayallerimiz. İnsan istediği, azmettiği bir konuda karşısına hangi engel çıkarsa çıksın başarılı olabilir, bunu da beyin gücüyle başarır. Kariyerinde iyi yerlere gelmiş kişilerle yapacağım röportajlarda aslında iş bulmanın, kariyer basamaklarını tırmanmanın  o kadar da zor olmadığını onlardan tecrübe edineceğiz.

İş’te Kariyer ile, bundan sonra haftada bir gün bir kariyer yolculuğuna çıkacağız, yolculuğumuz başlasın…!

3 thoughts on “İş’te Kariyer Başlıyor…”

    1. Çok teşekkür ederim Gülçer Hanım,
      sizden böylesine güzel yorumlar almak umutlandırıyor beni,
      İş’te Kariyer’de kariyer yolculuğunuzla yer almanız, beni onurlandırır, sevgi ve saygılarımla 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *