“KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başlıyor”

Bugün çok güzel bir haber aldım ve hemen paylaşmak istedim sizlerle. Yaklaşık 1 hafta önce ben ve üniversitede aynı bölümde okuduğum arkadaşım Okan Yüksel ile, Bursa Nilüfer BelediyesiKOSGEB işbirliği  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne başvurmuştuk.  Bugün ikimizinde  eğitim başvurusu mülakat sonrası olumlu yanıtlandı.

KOSGEB‘in verecek olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi (06.04.11-06.05.11), İşsizlik meselesine çözüm için harekete geçen Nilüfer Belediyesi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) iş birliğiyle uygulamalı girişimcilik kursu açarak, projelerini KOSGEB‘ sunan, şirket kurmak isteyen girişimcilere  yardımcı olmaktadır. Girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayıp kendi işini kuranlar, KOSGEB’in Yeni Girişimci Destek programına başvuru yaparak 27 bin TL hibe alabilecekler.”

KOSGEB’in Türkiye çapında yürüttüğü bu proje, Türkiye çapında işsizliğe bir nevi meydan okuyor. Üniversiteden her yıl yüzbinlerce mezun genç insanların Türkiye şartlarında  iş bulmaları çok zor. Bu ‘Girişimcilik Eğitiminin’ özellikle üniversiteyi bitirme aşamasındaki öğrencilerin alması ve onların projelerinin desteklenmesi açısından çok önemli bir adım olduğunu düşünüyorum.  Böylelikle her yeni açılan şirket birçok insana iş imkanı sunuyor. Projelerini hayata geçirmek isteyen ve maddi olanakları buna yetmeyen insanlar için ise iyi bir umut oluyor.

Şu bir gerçek ki Türkiye’de parlak zekalı, farklı fikirleri, projeleri, buluşları olan binlerce insan var. Ama bu insanlar ne yazıkki yeteri kadar değerlendirilememekte, fikirleri gün ışığına çıkamamaktadır. Üniversitelerin, çoğu eğitim kurumlarının ise bu konuda bir desteği söz konusu değil. Paranın güç olarak görüldüğü günümüzde, aslında paranın her şey demek olmadığına, üretimin istihdam sağlayacağına, projelerin hayat bulmasının önemli olduğuna vurgu yapan KOSGEB‘e bu desteği için teşekkür ediyoruz…

3 thoughts on ““KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başlıyor””

 1. KOSGEB gerçekten de önemli bir iş yapıyor. Türkiye’deki genç nüfusun istihdamı ve başarılı şirketlerin kurulması sağlanarak ekonomik anlamda daha güçlü bir Türkiye’ye var edilmeye çalışılıyor.

  Bu süreçte eğitim alacak olmam ve eğitim alacak isimler arasında senin de olman benim adıma büyük bir mutluluk kaynağı.

  Dilerim her ikimiz de eğitim sürecinde başarılı olur ve eğitimler sonrasında da başarılı bir girişimcilik örneği ortaya koyarız.

 2. merhaba elif,
  böyle güzel bir paylaşım için öncelikle sana çok teşekkür ediyorum.Sana sormak istediğim sey ise,halen bu eğitimlere katılabiliniyor mu?nereden ve nasıl?
  bu güzel blogunda ve sınavlarında basarılar diliyorum.

  1. Ezgiciğim merhaba, güzel yorumun ve dileklerin için teşekkür ederim:) Cevap olarak sana mail attım mail oradan ulaşabilirsin, görüşmek üzere…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *