Öyle Bir Geçer Zaman Ki…!

Son zamanlarda hayatı hızlı yaşadığımı düşünür oldum. Ne ilginçtir ki benim gibi düşünen benim jenerasyonumda birçok genç arkadaşım var. Zaman hızla akıp gidiyor, oysaki çoğumuz o hayatı yakalayamadığımızı düşünüyor, anı yaşayamadan bir sonraki zamana erteliyoruz yapacaklarımızı… Nasıl yakalayalım ki hayatı, bir koşuşturmadan ibaret hayat… Aslında güzel bir şey, insanın yapacaklarının olması, meşgul olması. Zamanın boşa  geçmediğine işaret.

Malum şubat tatili yaklaştı, bir dönemi daha bitirmiş olduk. Aynı evi paylaştığım kuzenimi de bugün uğurladım Mersin’e, yakında bende gideceğim. Kuzenimle hayretle baktık biten günlere, zamanın süratine… Benim 4. sınıfı bitirmeme az kaldı, onun ise 4.sınıfa geçmesine… Oysaki dün gidiydi okula kayıt yaptırmamız. Günden güne hayat okuluna biraz daha yaklaşıyoruz, hayatın sınavlarının ağır ve zor olduğunu bilerek adım adım yaklaşıyoruz…

Bitecek ve bir daha hiç gelmeyecek üniversite yıllarımıza üzüldük birlikte. Bir an geleceğe gittik, korktuk, ürktük, özlemle hatırladık geçmişi. Ne mutlu ki, biz anın güzelliğin farkında olan taraftandık, hiç değilse dolu dolu yaşamıştık, bu genç yaşımızın dinamizminde…

Her geçen saat,  her dakika aleyhimezymiş gibi telaşla yaşıyor olduk   zamanı. Şu döneme çok şey sığdırmak istiyerek, zevkle yaşıyoruz her anı.  Bakalım gelecek neler gösterecek bizlere, nerelerde ne durumda olacağız?

Benim jenenarsyonumdaki tüm gençelere dilerim hayat en güzel günlerini, en güzel kariyerlerini yaşatır. Genç arkadaşlarımın ve kendimin çabasını  görüyor, olumsuz gözlerle bakan  büyüklerin engellerini aşmaya çalışan belkide en güzel çağlarını gençlik yıllarını hoyratsızca harcayan nesile tanık oluyorum, yaşıyorum.

Yinede hayat biz gençlere güzel, tüm olumsuzluklara rağmen yaşamasını, hayattan zevk almasını biliyoruz, sanırım bu batıyor büyüklerime.Varsın olsun biz yine de yaşayalım. Evet onların tecrübesi var belki ama bizimde hiç sönmeyecek geleceğe  umutla bakan ışıldayan gözlerimiz, inançla yapacaklarına sarılan yüreğimiz, en güzeli gençliğimiz, zamanımız var…!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *