Hoşgeldin 2011…!

Yeni bir yıla girmemize bir  gün kala, yeni bir yılın heyacanından olsa gerek, bir gün daha bekleyemedim ve yeni yıl yazımı bugünden yazmaya karar verdim.

Değerli okurlarım bir yılı daha geride bırakıyoruz. Hayatı o kadar hızlı yaşıyoruz ki zamanın nasıl geçtiğini anlamadan, işte yine yeni bir yıl kapıda diyebiliyoruz. Her geride bırakılan yılın ardından geçmişin muhasebesini yaparak, kimi zaman mutlulukla, hüzünle, kızgınlıkla eskiyi kapatıp yeni bir sayfa açarak karşılıyoruz yeni yılı. Oysaki geride bıraktığımız her yıl bizi biraz daha yaşlandırıyor, belki çoğumuzu olgunlaştırıyor…

Hani hep ertelediğimiz bir zaman vardır ya, ‘elbet bir gün ile başlayan cümlelerimizin ‘her şey güzel olacak’ gibi cümlelerle devam ettiği, çoğumuzun yakalayamadığı hep uzakta hep uzakta o zaman dilimi… Daha siz yakalayamadan, işte bir yıl daha bitti. En büyük yanlışımız, ertelenen mutluluklarımız, ertelediğimiz yakınlarımız, planlarımız, yapacaklarımız v.s… Şimdi değilse ne zaman?

Geride bırakılan her saat, her gün, her yıl bir kayıptır bana göre. Yaşanılan zaman dilimini an be an yaşamalı, zamanın kıymetini bilerek, dolu dolu yaşamalı. Zira yarın çok geç olabilir!

Değerli okurlarım, yeni yıl yeni umutlarla, güzelliklerle, sağlıkla, başarıyla gelsin. Güzel bir yılbaşı geçirmenizi dilerim. Tüm dileklerinizin gerçekleşmesi ümidiyle, her şey gönlünüzce olsun hoş ve mutlu kalın…!

One thought on “Hoşgeldin 2011…!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *