İnternet ve Sosyal Medya’nın Gücü

Günümüzde çok önemli olan ve  çağın teknolojisinin  bir sonucu olan sosyal medya hızla hayatımızda yer almaya başladı. Bunun öneminin kavranması ve bu alanda çalışmaların yayılması Sosyal Medya‘nın doğru kullanılmasının önemini arttırdı.

İnsanlar internete girdiklerinde  ilk açtıkları sayfa twitter, facebook gibi sosyal paylaşım siteleri oluyor. Sosyal Medya sayesinde insanlar yakın çevrelerine rahatlıkla ulaşabiliyor, onlardan haber alabiliyor, bu ortamda rahatlıkla kendilerini ifade edebiliyorlar.

İlginçtir ki son dakika haberleri ilk olarak sosyal paylaşım sitelerine atılıyor. İnsanlar gazete almak yerine, haber sitelerinden günlük haberleri takip etmeyi tercih ediyorlar. Böylelikle son dakika bilgilerine, anında güncellenmiş haberlere ulaşma imkanı daha kolay olmuş oluyor.

Blog yazmaya başladığım 2007 yılından bugüne bende sosyal medyayı sık kullananlardan biriyim. Sosyal Medya sayesinde yazılarımı birçok insana ulaştırabilmenin rahatlığını yaşıyorum.

Geçtiğimiz günlerde  Dörtok&Bersay İletişim ‘de sağlık ve iyi yaşam üzerine profesyonelleşmiş bir ekip içinde  iletişim danışmanı olarak görev yapan Esra Bulut Hanımefendi’den bir mail aldım. Esra Hanım mailde kadınların, kadın sağlığı, üreme ve çocuk sağlığı konusunda internete çok güvendiğini ve bu konuda internette bilgi kirliliğinin oldukça çok olduğundan bahsediyordu. Esra Hanım, benim gibi birkaç blog yazarı ile birlikte ‘kadın, üreyememe, annelik ve internet’ hakkında bir blogger toplantısı yapmak istediğini yazmış mailde.

Aldığım davet üzerine bugün İstanbul’a gideceğim. Toplantıda, Esra Hanım, bloggerlar, EuroFertil Tüp Bebek Merkezi genel direktörü Dr.Hakan Özörnek  ile birlikte Kadın sağlığı, annelik ve üreyememe konusunda Bebek Divan Brasseriede bir öğle yemeği gerçekleştireceğiz. Bu konuda bildiklerimizi anlatacağımız, önerilerimizi sunacağımız   bilgi alışverişinin sağlanacağı güzel bir toplantı olacağını düşünüyorum.

Toplantıya dair ayrıntıları, vardığımız sonuçları İstanbul’dan döndükten sonra kaleme almayı planlıyorum. O zamana kadar görüşmek dileğiyle, esen kalın!

Sigma Center ile ‘Sigma Akademi’ Projesi

Sigma Center Kalite ve Verimlilik Yönetimi Danışmanlığı Bursa’da 1999 yılından beri danışmanlık hizmeti vermektedir. Sigma Centeralanında Uzman Ekibi ile Kalite ve Verimlilik Yönetimi Danışmanlığı sunmakta ve eğitimler vermekte, “Yalın 6 Sigma” kapsamında problem savaşçıları olarak tanımlanan Kara Kuşak, Yeşil Kuşak ve Sarı Kuşak eğitimleri vermektedir.

Sigma Center tüm bu eğitimlerin yanında geçtiğimiz yıl  KOSGEB‘in de desteği ile ‘Sigma Akademi’ adı altında  yeni bir projeye imza atmıştır. Teknolojinin hızla gelişmesi, çağın teknolojisi internetin doğru kullanılması, zamandan tasarruf gibi unsurları göz önünde tutan ve bu amaçlarla yola çıkan Sigma Center, ‘Sigma Akademi’ projesi adı altında  Türkiye’de daha yeni tanınmaya başlanan, ‘internette online eğitim‘ kapsamında bir akademi oluşturmuştur. Bu proje KOSGEB tarafından çok beğenilmiş hatta projenin devamı niteliğinde olan ikinci aşaması için KOSGEB‘in desteği sağlanmıştır.

Sigma Akademi ‘de ; Kalite Yönetim Sistemi (ISO:9001:2008), 5S İşyeri Organizasyonu, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS 18001:2007), Kalite Yönetim Prensipleri Eğitimi, Etkili İletişim İçin Beden Dili ve Diksiyon Eğitimi v.b. gibi alanında uzman eğitmenler  tarafından seslendirilmiş daha birçok eğitimi uygun fiyatlarla online izleyebilir, canlı derslere katılabilir, Sigma Akademi’nin  daha birçok avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Sigma Akademi projesinde İş Sağlığı ve Güvenliği(OHSAS:18001:2007), Çevre Yönetim Sistemleri (ISO:14000), Proses FMEA Hata Türleri ve Etkileri Analizi gibi  birçok eğitimin seslendirilmesi ve görsel çekimini bizzat gerçekleştirdiğim için projeyle yakından ilgilenme şansım oldu.

Projenin beni en çok etkileyen yanı zamanla yarıştığımız bu çağda oturduğumuz yerden istediğimiz eğitime anında ulaşabilme fırsatının bize altın tepsi ile sunulmuş olması… Eğitimlere işyerinde, evde, seyahatte istediğiniz zaman istediğiniz yerde, zaman kaybetmeden ulaşabilmenin avantajına Sigma Akademi ayrıcalığıyla sadece bir tık öteden ulaşmak mümkün.

Ayrıca, Sigma Center Genel Müdürü Yılmaz Altaş tarafından yazılan  ‘5S İş Yeri Organizasyonu Uygulayıcı El Kitabı’ ve Sorularla Kalite’ kitaplarına ve yönetim sistemleri ile ilgili kaynaklara Sigma Akademi‘de ulaşabiliyorsunuz.

Sigma Center ve Sigma Akademi eğitimleri, online dersleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız: www.sigmacenter.com.tr ve www.sigmaakademi.com adresinlerin yararlanabilirsiniz.